Interwencja – Nadir

0
1606
views

Znów pod znaną nam meliną pojawia się kolejna postać chcąca się pozbyć swojego przyjaciela. To miejsce, gdzie właściciel może go zostawić bez wyrzutów. Bo przecież nie zatukł łopatą… Szybko więc ciska psem przez płot i odjeżdża. Rzuca jeszcze na odczepne ,,gdybyś nie zachorował to mógłbyś zostać. Gdybyś nie musiał jeść… gdybyś nie zniszczył, lepiej pilnował… gdybym miał warunki… Niech to diabli… po prostu cie nie chce!”
Podobno psa się powinno kochać, a nie krzywdzić. Podobno są osoby, które płaczą po odejściu swojego psa. Podobno płacą za jego leczenie. Podobno niektóre psy mają swoją miskę, kocyk i miłość. Nadir zna to tylko z opowieści. W jego życiu było inaczej.
Jeśli osoba, która go porzuciła to czyta, to chcemy jej tylko przekazać że psiak jest bezpieczny. Jest też poważnie chory. Jeśli razem z psem porzuciłeś także swoje serce, to pewnie te słowa nie zrobią na tobie wrażenia, ale ten pies bardzo cię kochał i każdego dnia czeka z myślą że po niego wrócisz. A ty zostawiłeś go w chwili gdy najbardziej cię potrzebował…
Znajdziemy mu nowy, kochający dom. Sprawimy że zapomni. Wyleczymy jego ciało i duszę.
Co o nim wiemy? Nadir prawdopodobnie w swoją ostatnią podróż z panem wyruszył z Dębna. Przyjechał do pijackiej meliny w bardzo złym stanie. Jak można go było zatrzymać, żeby nie pobiegł za panem? Proste! Przywiązać do budy. Gdy tylko pan odjechał pijacy wypuścili go na ulicę. Dzięki pomocy dobrych dusz, wspólnymi siłami udało się go odnaleźć i złapać. Został zabrany do hoteliku. A teraz przyszło nam stoczyć wojnę o jego życie. Wyniki badań nie pozostawiły złudzeń.
Nadir ma utknięte w jamie brzusznej, powiększone prawe jądro, lewe w mosznie w zaniku. Jądro zmienione nowotworowo. Na lini żeber bolesny guz, do usunięcia i badań histopatologicznych. Przełysienia od szyi po klatkę. Wczorajsze badania to koszt 65zł. W środę będzie miał zrobiony pełny profil krwi i tarczycy- koszt 200zl. Musi jak najszybciej przejść zabieg kastracji i usunięcia guzów. Koszt to ok 400zł, badania histopatologiczne ok 200 zł.
Nadir to młody pies. Ma około 2 lat. Przed nim całe życie. Błagamy Was o pomoc. Nie mamy środków na opłacenie potrzebnych badań i operacji.
86 1020 4955 0000 7602 0155 9855 PKO BP
OTOZ Animals w Tarnowie
tytułem: darowizna dla Nadira