Interwencja-Bajka

0
1495
views

Już pierwszy rozdział w Ustawie o ochronie zwierząt mówi o tym, że ,,zwierzę nie jest rzeczą”. W wielu miastach w całej Polsce organizowane są marsze, w których każdy, komu nie jest obojętny los zwierząt, niesie dumnie slogan z tym hasłem nie tylko na transparencie, ale także w sercu. Każdy z nas wie, jak ważna jest potrzeba głoszenia tego, przecież oczywistego faktu.

Historia Bajki pokazuje, że niestety wciąż dla wielu nie jest to takie oczywiste. Chociaż ze wszystkich sił starała się bronić dobytku swojego opiekuna i być mu wierną, ten potraktował ją jak niepotrzebny przedmiot. Mimo że zapominał ją nakarmić, nigdy jej nie przytulał, nigdy nie głaskał, ona wciąż patrzyła na niego z tą samą miłością co zawsze. Nie była dla niego członkiem rodziny, towarzyszył jej tylko zaciśnięty na szyi łańcuch i nieustannie pusty brzuszek.

Patrząc na kolejne okrucieństwo przytłacza nas już tylko złość. Pytamy siebie i Was- jak można? Kiedy wreszcie ludzie zrozumieją, że winni jesteśmy zwierzętom szacunek!

Możemy się tylko domyślać przez co Bajka przeszła. Ile nocy spędziła sama. Ile razy trzęsła się ze strachu, kuliła z głodu i zimna. Ile razy rodziła i co się stało z jej szczeniakami. 
Odebrana przez inspektorów OTOZ Animals uczy się nowego życia. Bajka potrzebuje dużo ruchu, jakby chciała nadrobić stracony czas, spacery, których tak bardzo jej brakowało. Jest dużym pieszczochem, a na widok człowieka cieszy się całą sobą. Jej psie serce przepełnione jest wiernością i wdzięcznością. Chce być głaskana, przytulana i w końcu czyjaś.
Tak bardzo zasłużyła na dom!
Bajka przebywa obecnie w Tarnowie.
Kontakt: 604 203 337